Beskrivelse
En nærende og blødgørende læderolie, fremstillet efter gamle originale opskrifter. Gold Quality Læderolie har en bedre sugeevne og fedter mindre, men er knap så nærende som vores læderfedt.
Velegnet til alle former for læder, lædermøbler, tasker, jakker, sko og seletøj. Gold Quality Læderolie er specielt velegnet til stift og udtørret læder.
Marvolien trænger dybt ind og blødgør læderet i dybden hvilket giver en langtids blødgørende effekt.
Sikker e-handel
Du har 30 dages retur-/fortrydelsesret på ubrugte varer. Vi kræver blot at emballage er ubrudt, og at du har din kvittering med hvis du kommer ind i vores butik og bytter. Vi refunderer ikke special tonede malings produkter, da disse er special lavet til dig.
Bemærk at de farver du ser på din computer eller mobil skærm, ikke er 100% identisk med de virkelige farver for produktet. Er du i tvivl om hvilken farve du skal bestille, kontakt os da for rådgivning.