Beskrivelse
Dyrup Sort Loftmaling Mat 01 er en helmat loftmaling som giver en flot sort overflade. God dækkeevne og minimal stænkning.
Produktet anvendes indendørs til lofter af puds, beton, fil/væv o.l., hvor der ønske en mat sort overflade.
Meget velegnet til institutioner, kontorer, opholdsrum o.l. hvor der stilles store krav til både funktionalitet og æstetik.
– Underlaget skal være rent, fast og bæredygtigt. Nyt puds og beton skal fremstå hvidtørt
– Overfladen kan rengøres med DYRUP grundrens 3113
– Sugende bund grundes med DYRUP Microdispers 6005/6015 eller DYRUP Kombi grunder.
– Gipsplader og sandspartlede overflader grundes med DYRUP Sort Loftmaling Mat
– Produktet påføres typisk 2 gange, ved særlige nuancer/udfaldskrav kan en ekstra påføring være nødvendig.
Sikker e-handel
Du har 30 dages retur-/fortrydelsesret på ubrugte varer. Vi kræver blot at emballage er ubrudt, og at du har din kvittering med hvis du kommer ind i vores butik og bytter. Vi refunderer ikke special tonede malings produkter, da disse er special lavet til dig.
Bemærk at de farver du ser på din computer eller mobil skærm, ikke er 100% identisk med de virkelige farver for produktet. Er du i tvivl om hvilken farve du skal bestille, kontakt os da for rådgivning.